...
prezent dla przyszłych rodziców
Sama zrobiłam

Prezent i gratulacje dla przyszłych rodziców

Witamy na świecie Małego Człowieka

Gdy w bliskim nam otoczeniu, na świat przychodzi Mały Człowiek, idziemy go poznać i dać mu prezent na powitanie. Cieszymy się, że jest już z nami, szukamy podobieństwa do rodziców i czule patrzymy na ten mały cud. Od tej pory on jest najważniejszy, o rodzicach mało kto już myśli. Oni zrobili swoje – dali nowe życie. Ale przecież narodziny dziecka, to nie był początek. Wcześniej była ta cała magia, która się zadziała i stworzyła nowe życie. Co z rodzicami, czy im nie należy się żaden prezent?

Ciąża to magiczny stan

Wybaczcie, że pominę temat samego poczęcia, bo jak wiemy to sprawa zbyt intymna. Natomiast potem przychodzi moment, gdy przyszła Mama orientuje się, że jest w ciąży. Informuje o tym Tatę oczekiwanego dziecka i w większości przypadków, oboje są szczęśliwi.

Ciąża, to taki magiczny stan. Myślę, że zwłaszcza ta pierwsza jest wyjątkowa. Rodzice czują się wyróżnieni, wyjątkowi. To jest czas dla nich. Po urodzeniu dziecka, cała uwaga i czas skupią się na maluszku, potrzeby rodziców, zejdą na drugi plan.

ciąża rodzice

Prezent na wyjątkowy czas

Dlatego to właśnie podczas ciąży, rodzice powinni być rozpieszczani. Wtedy mogą z radością obserwować co dzieje się w ciele kobiety. Zauważać zmiany i cieszyć się każdym nowym dniem, oczekując upragnionego dziecka. Uważam więc, że poza zwykłymi gratulacjami, należy im się jakiś prezent, coś co sprawi, że poczują się jeszcze bardziej wyjątkowo, to może być drobiazg. Przyjęło się, że to dziecko po urodzeniu otrzymuje prezent, a o rodzicach się mniej pamięta.

Prezent dla przyszłej Mamy

Kobieta – już sama świadomość, że może zostać Matką i dać nowe życie, czyni Ją wyjątkową. Gdy zachodzi w ciążę, zmienia się Jej życie. Z wielu rzeczy musi zrezygnować, na wiele rzeczy musi uważać. Zmienia się Jej ciało, ale też Jej psychika zostaje zachwiana. Targają Nią różne emocje, radość i obawa, niepewność i nadzieja oraz wiele innych. Stawia sobie mnóstwo pytań: czy dziecko będzie zdrowe, jakiej będzie płci, czy jako Mama da sobie radę z jego wychowaniem?

Każda kobieta, która była w ciąży wie, że tych pytań jest cała masa. Przyszła Mama często czuje się zagubiona, chce czuć się wyjątkowo, ale bywa, że czuje się beznadziejnie. Wtedy potrzebuje więcej wsparcia i uwagi innych. Dobrym sposobem może być drobny prezent, który pokaże Jej, że jest ważna i wyjątkowa. I nie chodzi tu o prezent dla dziecka, ono swój na pewno dostanie i to nie jeden. 

kobieta w ciąży

Jaki prezent wybrać dla przyszłej Mamy?

Chodzi o prezent typowo dla przyszłej Mamy. Może jakiś kosmetyk, dedykowany kobietom w ciąży, a może zabieg pielęgnacyjny, np. jakiś masaż. Ciekawym pomysłem na prezent, może być zakup bielizny lub innego ciuszka, w którym pomimo swojego stanu, przyszła Mama poczuje się atrakcyjnie. A może jako prezent ofiarować sesję zdjęciową, połączoną np. z metamorfozą? Wtedy Mama miałaby ciekawą pamiątkę.

Dobrym pomysłem na prezent, jest też książka, która pomoże przyszłej Mamie przejść przez okres ciąży. Czasem wystarczy po prostu jakiś smakołyk lub inny drobiazg, którym wiemy, że sprawimy Jej przyjemność. Na pewno pomysłów jest więcej, zwłaszcza jeśli dobrze znamy ciężarną kobietę. W każdym razie, to ma być prezent, który sprawi, że to Ona poczuje się najważniejsza, zanim cała uwaga skupi się na dziecku. Jej się to po prostu należy.

ciąża kąpiel

Prezent dla przyszłego Taty

A Tata, czy On jest mniej istotny? Wprawdzie, nie nosi dziecka pod sercem, ale często ma je już w sercu. Też ma swoje myśli i rozterki. Czuje się ważny, bo przedłużył pokolenie i przekazał własne geny. Zastanawia się, jakie będzie przyszłe dziecko, jakie będzie miał z nim relacje, czy sprawdzi się jako Ojciec. Często to Tatusiowie snują plany na dalszą przyszłość, Mamy skupiają się raczej na najbliższych miesiącach.

Tata ma też gorzej od Mamy, bo mniej osób wie, że On oczekuje dziecka. Nikt Mu nie ustąpi miejsca w autobusie, czy nie pogłaszcze po brzuchu. Wyjątkowość kobiety ciężarnej sprawia, że On czuje się niedowartościowany. Dlatego przyszłemu Tacie też należy się prezent, który pokaże Mu, że On też jest ważny.

Jaki prezent dla przyszłego Taty?

I tu zaczynają się schody, no bo jaki prezent wybrać dla przyszłego Taty? Niby można podobnie jak dla Mamy kupić książkę czy smakołyk. Ale wydaje mi się, że Tata chce się poczuć prawdziwym facetem. Już nie jest chłopcem, jest mężczyzną, spłodził dziecko. Typowy samiec alfa. Niech ma tą radość i niech też poczuje się wyjątkowy.

tata i dziecko ręce

Możemy iść w jakieś męskie gadżety np. kubek, koszulkę czy elektronikę? A może koledzy zaproponowaliby męski wypad, dopóki jeszcze może się wyrwać? Myślę, że fajne by było coś, co “poklepałoby Go po plecach”. Jeśli Tata jest jednak bardziej uczuciowy i przerażony przyszłością, może jako prezent podarujmy Mu rozmowę z psychologiem. Zresztą ten prezent może być dobry dla obojga rodziców. 

Boso i goło na ten świat

Rodząc się, nie mamy nic, jak w piosence “Boso” zespołu Zakopower. Ale już od pierwszego dnia, prawie każdy daje nam jakiś prezent. I okazuje się, że już po miesiącu dziecko ma całą masę ubrań, zabawek i innych potrzebnych (lub nie) rzeczy. Oczywiście to bardzo fajne.

Często wybieramy dla dziecka prezent, który ma pomóc rodzicom w wychowaniu maluszka. Począwszy od gąbeczki, a skończywszy na kołysce czy wózku. Nie będę pisała o wyborze prezentu dla dziecka, bo tutaj wybór jest przeogromny. Tak samo jak oczywiste jest, że nowo narodzone dziecko, musi dostać jakiś prezent. To takie nasze powitanie, w końcu urodziło się gołe i biedne. Wszystko co posiada, otrzymało od innych. I bardzo dobrze, w końcu nie na darmo jest słodkim, rozczulającym bobasem.

nóżka dziecka

Prezent jaki dałam z okazji ciąży

Kiedy parę lat temu dowiedziałam się o ciąży w mojej rodzinie, postanowiłam jakoś pogratulować rodzicom i dać im mały prezent. Nie chciałam się skupiać tylko na Mamie i Tatę potraktowałam na równi z Mamą. Przyszłej Mamie, a w sumie rodzicom, podarowałam Kalendarz Fasolki, który miał w miły sposób pomóc przejść przez te ważne 9 miesięcy. Przyszłemu Tacie, ofiarowałam książkę “Już prawie jestem Tatą”, która miała Mu pomóc lepiej zrozumieć ciążę i zachowanie młodej Mamy. 

prezent książka kalendarz

Ponieważ nie wiedziałam, czy będzie chłopczyk, czy dziewczynka, postawiłam na indywidualne zachcianki Mamy. Gdyby był chłopiec, Mama mogłaby mieć ochotę na rybkę, a gdyby dziewczynka, to na czekoladkę. Dzisiaj już wiem, że wybrała raczej czekoladkę. Do tego wszystkiego dołączyłam kartkę z gratulacjami, która jednocześnie mogła być zakładką do książki.

życzenia prezent

Całość zawinęłam w pieluszkę tetrową, na kształt rożka niemowlęcego i przewiązałam dwoma wstążeczkami – niebieską na chłopca i różową na dziewczynkę. Potem cały prezent włożyłam do kartonika i podarowałam przyszłym rodzicom. Z tego co wiem, byli mile zaskoczeni.

prezent na ciążę

Czas na kolejne dziecko

Dzisiaj oczekują drugiego dziecka, teraz też nie znam płci. Skupiłam się bardziej na spersonalizowanej kartce. Z tej okazji ułożyłam też skromny wierszyk, rymowankę, nie dostanę pewnie za to literackiej nagrody Nike, ale jest taki mój i prosto z serca. 

Znowu nadszedł czas oczekiwania
i serduszka słuchania
i po brzuszku głaskania
i za rękę trzymania
aż narodzi się Cud
i zostanie siostrą jedynaczka Hania

Tym razem prezent jest skromniejszy, bo to druga ciąża, co nie znaczy, że mniej ważna. Uważam, że oczekiwanie na pierwsze dziecko, jest naprawdę wyjątkowe. Każdy kolejny raz, bardziej wiemy co nas czeka, chociaż każda ciąża jest inna. 

prezent i gratulacje na ciążę
kartka i prezent dla rodziców

Rodzice, nie na darmo mówi się, że ciąża to stan błogosławiony…dbajcie o siebie i próbujcie przeżyć ten czas jak najlepiej. Gratulacje dla wszystkich przyszłych rodziców.

Ana

Może zechcesz komuś polecić...

6 komentarzy

 • Przyszła mama

  Wspaniały wpis! Łza w oku się zakręciła 😍 To prawda…sami przyszli rodzice zapominają o swoich potrzebach a takie gesty sprawiają, że czują się naprawdę wyjątkowo! Prezenty bardzo pomysłowe i na pewno sprawiły wielką przyjemność przyszłym rodzicom.

  • anana

   Dziękuję. Chciałabym, żeby przyszli rodzice byli bardziej doceniani. Przecież taki stan przeżywają zazwyczaj tylko kilka razy, a bywa że jeden jedyny raz. Tą wyjątkowość mają zapamiętać na całe życie.

   • Pablitto

    Ajj, Ci przyszli rodzice… Nie mają pojęcia co ich czeka, ale wiedzą że dadzą radę. Ba! Muszą dać radę:)
    Każdy kto jest rodzicem wie, że miło być docenionym na jakimkolwiek stopniu zaawansowania…. Pozdrawiamy i dziękujemy serdecznie :*

 • Madzia

  jeśli chodzi o kosmetyki “brzuszkowe” to Efektima ma bardzo dobre balsamy dermokosmetyczne można je kupić niedrogo w Rossmanie a pielęgnują skórę bardzo dobrze

  • anana

   Dzięki za wskazówkę, przyda się tym, którzy będą szukali kosmetyku na prezent dla przyszłej Mamy. Sama jako osoba “niebędąca akurat w temacie”, nie wiedziałam co najlepiej kupić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.