...
zioła moczopędne i oczyszczające
Ziołowe rozczarowanie

Zioła moczopędne i oczyszczające, przyspieszające metabolizm

Zioła moczopędne na wiosenne oczyszczenie organizmu

Wiosna to czas kiedy czujemy nową energię i chęć do działania. A jeśli jednak dokucza nam wiosenne przesilenie i nic nam się nie chce, możemy sięgnąć po “Zioła na witalność i energię zachęcające do działania”. Wiosną często też chcemy zrzucić parę kilo, by pozbyć się zimowego tłuszczyku. W tym pomogą nam “Zioła ułatwiające odchudzanie dzięki różnym właściwościom”. Wiosna to również czas na oczyszczenie i detoks, który poprawi funkcjonowanie organizmu i przyspieszy metabolizm. Dlatego dzisiaj przedstawię zioła moczopędne i oczyszczające, które nam w tym pomogą.

Jednak zawsze sięgając po zioła musimy pamiętać, że wiele z nich działa jak leki i stosowanie ich może być niebezpieczne. “Zioła mogą być niebezpieczne – kiedy i na które należy uważać”. Szczególnie uwagę zwracajmy właśnie na zioła moczopędne i napotne, bo wraz z moczem i potem wypłuczemy witaminy i składniki mineralne, które są nam niezbędne. Musimy więc pamiętać o ich uzupełnieniu “Składniki mineralne w pożywieniu – gdzie i po co ich szukać?”. Zioła moczopędne i napotne mogą też wypłukać substancje lecznicze przyjmowane wraz lekami. Warto więc mieć to na uwadze, gdy stosujemy leki i skonsultować z lekarzem czy możemy wraz z lekami stosować zioła działające moczopędnie i napotnie.

zioła moczopędne usuwające toksyny

Kiedy przydadzą się zioła moczopędne i oczyszczające?

Po zioła moczopędne i oczyszczające powinniśmy sięgnąć gdy zauważymy spadek energii, przedłużające się uczucie zmęczenia i brak koncentracji. Do tego zaczną pojawiać się bóle głowy i mięśni. Pogorszy się też stan naszej skóry, włosów i paznokci. Często zauważamy to właśnie wiosną, ale objawy takie mogą towarzyszyć nam o każdej porze roku. Są to sygnały wysyłane przez nasz organizm, że brakuje nam składników mineralnych i witamin. Nawet jeśli będziemy dostarczać organizmowi cennych składników odżywczych, ich wchłanianie może być blokowane przez zbyt dużą ilość toksyn. Wtedy powinniśmy sięgnąć po zioła moczopędne i oczyszczające, a szybko zauważymy poprawę w funkcjonowaniu organizmu. Oczyszczające działanie ziół ułatwi wchłanianie składników odżywczych i przyspieszy metabolizm.

Zioła moczopędne i oczyszczające organizm mogą też przydać się podczas odchudzania, infekcji układu moczowego i uczucia ciężkości spowodowanego zatrzymaniem wody w organizmie. Po zioła moczopędne i oczyszczające organizm warto sięgnąć też po imprezie alkoholowej, bo szybciej pozbędziemy się toksyn. “Sposoby na kaca, czyli dobre samopoczucie po imprezie”. Oczyszczające i wypłukujące nadmiar wody z organizmu działanie ziół przyda się też przed ważną imprezą, kiedy chcemy zmieścić się w kreację. Usunięcie wody z organizmu zmniejszy nasze obwody, doda lekkości i poprawi samopoczucie. A tego nam trzeba nie tylko na wiosnę.

zioła przyspieszjące metabolizm

Zioła moczopędne i napotne usuwają toksyny z organizmu

Dodatkową zaletą pozbywania się toksyn i nadmiaru wody z organizmu jest lepsza kondycja skóry. Taka skóra jest nawilżona, odżywiona i napięta. Zmniejsza się też nieestetyczny cellulit. Dodatkowo uczucie lekkości, które dadzą zioła moczopędne również zachęci nas do efektywnego korzystania z cieplejszych wiosennych dni. Możemy też zastosować lekką dietę, która oczyści organizm i przyda się nie tylko po zimowym podjadaniu. “Dieta oczyszczająca po przejedzeniu – jak poczuć się lekko?”.

W pozbyciu się toksyn z organizmu pomogą nam też zioła działające napotnie, bo również z potem wydalamy szkodliwe substancje. “Zioła przeciwgorączkowe, rozgrzewające i napotne”. Niezależnie od tego czy będziemy częściej wydalać mocz, czy bardziej się pocić, musimy pamiętać o uzupełnianiu płynów, by nie dopuścić do odwodnienia organizmu. Woda jest najważniejszym składnikiem naszego ciała i bez niej nie możemy żyć “Woda – dlaczego jest niezbędna dla organizmu”. A częste wypijanie wody jest jednym z najlepszych sposobów na pozbycie się nadmiaru wody z organizmu, bo wtedy organizm nie ma potrzeby jej magazynowania.

zioła moczopędne przyspieszające metabolizm

Zioła moczopędne wspierają odchudzanie

Zioła moczopędne, czyli diuretyki to również zioła ułatwiające odchudzanie. Dzięki usprawnieniu pracy nerek pomagają pozbyć się nadmiaru wody z organizmu, która może powodować uczucie ciężkości i opuchliznę. Ma to ogromny wpływ na wahania wagi oraz powoduje, że nasze obwody mierzone centymetrem są zawyżone. W takim przypadku sprawdzanie wyników odchudzania może być zniechęcające i mijać się z celem. “Zastoje i wahania wagi na diecie – to ważyć się czy nie?”.

Zioła moczopędne są bardzo ważne w trakcie diety odchudzającej. Pomagają pozbyć się toksyn powstałych między innymi w trakcie spalania przez organizm tkanki tłuszczowej. Wraz z moczem wydalamy z organizmu wszelkie toksyny, które blokują wchłanianie substancji odżywczych. Dzięki oczyszczeniu organizmu poprawia się jego funkcjonowanie oraz przyspiesza metabolizm. Dostarczone z pożywieniem kalorie zostają szybciej spalone i nie odkładają się w postaci tkanki tłuszczowej. Wszystko to korzystnie wpływa na redukcję wagi, a my czujemy się dużo lżejsi. 

Pokrzywa – usuwa toksyny i nadmiar wody z organizmu

Pokrzywa to jedno z kluczowych ziół działających moczopędnie i oczyszczająco. Skutecznie pomaga pozbyć się nadmiaru wody z organizmu. Wykazuje silne działanie oczyszczające z toksyn. Pokrzywa jest także pomocna w trakcie odchudzania, bo przyspiesza trawienie pobudzając do pracy żołądek, trzustkę i wątrobę. Wszystko to sprawia, że pokrzywa jak inne zioła moczopędne przyspiesza metabolizm. Ponadto pokrzywa wykazuje też właściwości przeciwzapalne i przeciwbólowe, które mogą być pomocne w przypadku zapalenia pęcherza i całego układu moczowego. Wydalanie moczu oczyszcza pęcherz i usprawnia pracę nerek. Zapobiega też kamicy nerek i odkładaniu się toksyn między innymi w stawach. “Zioła na stawy – regenerujące napary, okłady i kąpiele”. 

pokrzywa na nadmiar wody w organizmie

Skrzyp polny – działa moczopędnie i ogranicza cellulit

Skrzyp polny jak inne zioła moczopędne wspiera pracę nerek, które szybciej oczyszczają organizm. Jest skuteczny zwłaszcza w wydalaniu nadmiaru moczanów, które mogą doprowadzić do dny moczanowej. Jednak działanie skrzypu polnego jest dość łagodne i jego stosowanie nie zaburzy np. naszego snu jeśli zastosujemy go wieczorem. Rozsądne wypijanie skrzypu polnego nie spowoduje też odwodnienia i nie wypłucze zbytnio składników mineralnych i witamin. Moczopędne działanie skrzypu polnego wykorzystuje się w przypadku lekkich dolegliwości układu moczowego. Dodatkowo dzięki dużej ilości krzemionki skrzyp polny bardzo korzystnie działa na kondycję włosów i paznokci. Poprawia też napięcie skóry i jest skuteczny w walce z cellulitem. “Zioła na włosy – naturalna regeneracja, gęstość i blask”.

skrzyp polny na nerki

Lubczyk – oczyszcza organizm i zmniejsza opuchliznę

Lubczyk skutecznie radzi sobie z infekcjami układu moczowego zwłaszcza z zapaleniem pęcherza moczowego. Zwiększa ilość i częstotliwość wydalania moczu co pomaga w oczyszczaniu organizmu z toksyn i kwasu moczowego. Zapobiega kamicy nerkowej i ogranicza opuchliznę spowodowaną zatrzymaniem wody w organizmie. Przy okazji trzeba też wspomnieć o antybakteryjnym działaniu lubczyka, które pomaga uporać się z zatruciami pokarmowymi wywołanymi przez bakterie. Lubczyk posiada też właściwości wiatropędne ograniczające wzdęcia, które mogą być bardzo uciążliwe nie tylko w trakcie odchudzania. Podobnie jak wszystkie zioła moczopędne przyspiesza metabolizm poprawiając funkcjonowanie organizmu. 

zioła moczopędne lubczyk

Czystek – oczyszcza organizm z metali ciężkich

Czystek to zioło, którego nazwa wskazuje na oczyszczające działanie. Bardzo dobrze radzi sobie z usuwaniem z organizmu metali ciężkich, związków lotnych i innych toksyn. Czystek jest dużym wsparciem dla pracy nerek i wykazuje działanie moczopędne. Skutecznie radzi sobie z usuwaniem nadmiaru wody z organizmu dając uczucie lekkości i poprawiając samopoczucie. Ponadto wzmacnia organizm i dodaje energii zachęcając do aktywności. Oczyszczające działanie czystka wpływa na kondycję całego organizmu i ułatwia wchłanianie cennych składników odżywczych. Wspiera układ odpornościowy i przyspiesza metabolizm. 

czystek na oczyszczenie z toksyn

Bratek trójbarwny – działa moczopędnie i napotnie

Bratek trójbarwny wykazuje łagodne działanie moczopędne, które wykorzystywane jest w schorzeniach dróg moczowych. Pomaga zwłaszcza w zapobieganiu kamicy nerkowej i zapaleniu pęcherza moczowego. Polecany jest także w przypadku skąpomoczu. Skutecznie usuwa z organizmu zbędne składniki przemiany materii. Oczyszcza organizm działając także napotnie. Detoksykujące działanie bratka trójbarwnego reguluje przemianę materii przyspieszając metabolizm. Korzystnie wpływa także kondycję skóry i pomaga w walce z trądzikiem. “Zioła na skórę – naturalnie piękna, promienna twarz i ciało”. 

zioła przyspieszające przemianę materii

Perz właściwy – poprawia przemianę materii

Perz właściwy posiada właściwości moczopędne i często polecany jest na infekcje dróg moczowych. Dzięki działaniu przeciwzapalnemu, przeciwgrzybiczemu i przeciwbakteryjnemu przynosi ulgę w przypadku zapalenia pęcherza moczowego. Moczopędne działanie perzu właściwego wspiera pracę nerek i chroni je przed kamicą. Zwiększona ilość wydalanego moczu zapobiega też powstawaniu dny moczanowej. Odtruwające właściwości perzu wykorzystuje się także w przypadku zatruć pokarmowych. Perz właściwy jeszcze bardziej niż inne zioła moczopędne wpływa na poprawę materii i przyspiesza metabolizm. Dzięki temu polecany jest też jako zioło wspierające odchudzanie. Oczyszczające działanie perzu właściwego pomaga także w walce z trądzikiem i wrzodami.

Natka pietruszki – usuwa nadmiar wody i oczyszcza organizm

Natka pietruszki chociaż nie do końca uważana za zioło, to jednak działa moczopędnie nawet lepiej niż niektóre zioła moczopędne. Dzięki natce pietruszki poczujemy się lekko, bo zwiększając ilość i częstotliwość oddawanego moczu usuwa też nadmiar wody z organizmu i niweluje opuchliznę. Natka pietruszki działa oczyszczająco na cały organizm i przyspiesza metabolizm, co poprawia również odporność organizmu. “Zioła na odporność – niech wirusy idą precz”. Natka pietruszki polecana jest przy kamicy nerkowej i skłonnościach do zapalenia pęcherza moczowego. Dodatkową zaletą natki pietruszki jest jej odświeżający zapach, który przyda się gdy dokucza nam nieświeży oddech. Ponadto żucie natki pietruszki odkaża jamę ustną i działa przeciwzapalnie. Może to być pomocne przy drobnych ranach np. aftach.

natka pietruszki moczopędna

Żurawina – wspiera układ moczowy i odpornościowy

Żurawina wręcz słynie z dobroczynnego działania na układ moczowy. Polecana jest przy wszelkich jego dolegliwościach, a szczególnie w przypadku zapalenia pęcherza moczowego. Ogranicza zastoje moczu w pęcherzu, co może sprzyjać infekcjom i obniża pH moczu zapobiegając rozwojowi bakterii. Działając przeciwbakteryjnie i przeciwzapalnie skraca czas trwania infekcji i zapobiega jej nawrotom. Moczopędne działanie żurawiny wspiera też pracę nerek i chroni je przed kamicą. Żurawina oczyszczając organizm z toksyn wpływa na przyspieszenie metabolizmu i podnosi odporność organizmu. Przyspiesza wchłanianie składników mineralnych i witamin. “Witaminy i ich naturalne źródła pochodzące z żywności”.

żurawina na układ moczowy

Liście brzozy – zioła moczopędne i napotne

Liście brzozy działają nie tylko moczopędnie, ale także napotnie usuwając toksyny z organizmu na dwa sposoby. Polecane są przy dolegliwościach układu moczowego, zwiększają ilość wydalanego moczu i zapobiegają jego zastojom w pęcherzu moczowym. Korzystnie wspierają pracę nerek ułatwiając im filtrowanie i wydalanie zbędnych składników przemiany materii. Działając antybakteryjnie odkażają drogi moczowe. Są też dużym wsparciem dla wątroby, która także uczestniczy w odtruwaniu organizmu. Dodatkowo zapobiegają powstawaniu chorób reumatycznych i regenerują mięśnie. Wzmacniają organizm w trakcie infekcji, obniżają gorączkę i podnoszą odporność organizmu na ponowne zachorowania.

liście brzozy na toksyny

Zioła moczopędne nie działają gwałtownie

W usuwaniu toksyn i jako wsparcie dla układu moczowego pomogą nam też: koper włoski, kolendra, imbir i czarny bez. Często boimy się, że sięgając po zioła moczopędne nie będziemy mogli wyjść z domu w obawie przed koniecznością skorzystania z toalety. Większość z ziół moczopędnych nie działa gwałtownie, co pozwoli nam na normalne funkcjonowanie. Warto jednak pamiętać, że czasem zioła moczopędne mogą zmusić nas do skorzystania z toalety. Dlatego raczej nie stosujmy ich wieczorem lub gdy wiemy, że ich działanie mogłoby zaburzyć nasze plany. Konieczność skorzystania z toalety może być dla nas wadą ziół moczopędnych. Pamiętajmy jednak, że dla organizmu i naszego samopoczucia, będzie to ogromną zaletą.

Ana

Może zechcesz komuś polecić...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.